• PODŁOGA TO LAWA? NIE! PODŁOGA TO "FUN FLOR"!!!

          • Zabawa jest najlepszą formą edukacji, dlatego w naszej szkole pojawiła się interaktywna podłoga Fun Floor, która łączy w sobie elementy gier komputerowych połączonych z ruchem.

            Podczas korzystania z podłogi interaktywnej, uczniowie angażują wszystkie swoje funkcje: wzrok, słuch, koncentrację uwagi, logiczne myślenie i sprawność fizyczną. Pakiet gier interaktywnych został stworzony tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

            Podczas zajęć z Fun Floor dzieci uczą się wzajemnej współpracy, wymieniają się doświadczeniami i nawiązują przyjazne relacje. Jest to wyjątkowo skuteczne narzędzie do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rehabilitacyjnych. Działa na wielu poziomach, angażuje zarówno umysł jak i ciało. Rozwija spostrzegawczość, koordynację ruchową i orientację przestrzenną.

          • Małe Centrum Nauki

          • 12 grudnia klasy 2 udały się do Małego Centrum Nauki „Kopernik”, czyli SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Witnicy. Dzieci korzystały z interaktywnych eksponatów, które były związane z różnymi dziedzinami nauki, a także podejmowały logiczne i konstrukcyjne wyzwania. Uczniowie chętnie podchodzili do doświadczeń, obserwowali je, a także samodzielnie eksperymentowali.

          •  "BODY WORDS" POZNAŃ - NIECODZIENNA WYSTAWA

          • W sobotę 26.11.2022 r. odbyła się wycieczka do Poznania na wystawę Body Words znajdującą się na Targach Poznańskich.

                   Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które mogli obejrzeć uczniowie a jest ich ponad 160 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heindelbergu. Wystawa kładzie ogromny nacisk na edukację. Dzięki naszym przemiłym Paniom przewodniczkom uczniowie mogli przełożyć wiedzę podręcznikową na praktyczną naukę anatomii ciała ludzkiego. Uczestnicy wycieczki mieli mnóstwo ciekawych pytań na które znaleźli odpowiedz podczas dwugodzinnego zwiedzania wystawy. Wartość edukacyjna projektu została bardzo wysoce oceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata zdobywając ogromną popularność na każdym kontynencie. Wystawa gości w Poznaniu tylko do końca stycznia 2023 roku.

                       Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy, który również znajduje się na Targach Poznańskich. Tam uczniowie mieli możliwość nie tylko zakupu pamiątek, jak i zjedzenia smakołyków ale również mogli poznać pracę policjantów, którzy w tym dniu prowadzili na Jarmarku warsztaty.

                       Następnie udaliśmy się w dalszą drogę do  poznańskiego muzeum instrumentów muzycznych które istnieje od 1857 roku. Miano Narodowego nosi od roku 1950. Należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce. W swoich różnorodnych, przebogatych zbiorach przechowuje i udostępnia dziedzictwo wieków i pokoleń, wiedzy, trudu i pasji ludzi. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć eksponaty muzyczne z całego świata.

                      Kolejnym punktem na naszej trasie było Muzeum Archeologiczne – jest to miejsce poświęcone archeologii. Posiada cenne zbiory archeologiczne z terenów całej Polski oraz kolekcje pozaeuropejskie. Zwiedzając muzeum uczniowie mogli obejrzeć eksponaty z różnych wystaw, m.in.: „Śmierć i życie w Starożytnym Egipcie”, „Pradzieje Wielkopolski”, Archeologia Sudanu”, „Tu powstała Polska”, „ Obelisk Ramzesa II” oraz „Sztuka Naskalna Afryki Północnej”.

                     Po intensywnej nauce nadszedł czas na duszę. Udaliśmy się do Bazyliki Kolegiackiej Matki Bożej Nieustającej Pomocy św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa. Tam każdy z nas pomodlił się w wybranej przez siebie intencji. Przez cały czas trwania naszej wycieczki nie zapomnieliśmy o naszej reprezentacji za którą trzymaliśmy ciągle kciuki.

                     Ostatnim etapem był wspólny posiłek w restauracji McDonald. Zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Słońska. Nad bezpieczeństwem naszej wycieczki czuwali nauczyciele: Pani Mirosława Lipień, Pani Urszula Nowogram, Pani Joanna Bajerska oraz Pani Marzena Downar-Zapolska. Bezpieczeństwo w czasie podróży zapewnił nam Pan Arkadiusz Jakubiec. Serdecznie dziękuję obsłudze wycieczki za poświęcony czas a uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

             

            Marzena Downar-Zapolska

             

             

          • Spotkanie autorskie.

          • 16 listopada uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu autorskim, które poprowadził pan Jacek Łapiński. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Słońsku.

            Pan Jacek jest pisarzem, przedsiębiorcą, prawnikiem oraz nauczycielem. Interesuje się psychologią pozytywną. Jest autorem książek, m.in.  „Dlaczego warto czytać książki” oraz „Z uśmiechem Ci do twarzy”. Prowadzi on szkolenia i spotkania autorskie.

            Najstarsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w jednym z takich spotkań. Pan Jacek w ciekawy sposób pokazał im, że warto czytać książki, rozwijać swoje pasje i dążyć do życiowych celów.

            Dziękuję autorowi za inspirujące spotkanie oraz Bibliotece Publicznej w Słońsku za możliwość udziału w tym wydarzeniu. 🙂

            M. Buczkowska


            Link do strony autora https://www.facebook.com/inspirowanie

          • Rada Rodziców

          • Rada Rodziców, jak co roku zwraca się do Państwa w prośbą o dobrowolne wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły w kwocie 40zł na pierwsze dziecko i 20zł na kolejne dzieci.

            Pieniądze te w sposób pośredni lub bezpośredni wracają do naszych dzieci, bo to one są dla nas najważniejsze. W ubiegłym roku szkolnym dzięki Państwa wpłatom w wysokości: 7390,-zł oraz pomocy i wsparciu rodziców, a także sponsorów podczas festynów w wysokości 21.658,-zł udało nam się wesprzeć następujące inicjatywy oraz działalność statutową naszej szkoły:

            • Zakup nagród książkowych na zakończenie roku szkolnego: 3629,03
            • Zakup lektur szkolnych: 3800,-
            • Zakup gier, zabawek i pomocy dydaktycznych do świetlicy szkolnej: 7116,-
            • Zakup mebli do świetlicy szkolnej: 6000,-
            • Zakup rolet do świetlicy szkolnej: 2214,-
            • Wypożyczenie zamków dmuchanych na rozpoczęcie roku szkolnego: 1800,-
            • Zakup maszyn do popcornu oraz waty cukrowej: 4452,-
            • Zakup napoi i art. pomocniczych na festyny, Noc Filmową oraz Noc Bajek: 1558,68
            • Zakup tortu na bal 8 klas: 1200,-
            • Zakup nagród na Konkurs Wielkanocny: 810,86
            • Dofinansowanie inicjatyw klasowych: 200,-
            • Zakup naczyń do stołówki szkolnej: 1999,44
            • Zakup werbla marszowego: 329,-
            • Zakup rękawiczek sztandarowych dla Samorządu Szkolnego: 276,-
            • Zakup gier do „0”: 96,47

            Dziękujemy bardzo za wsparcie wszystkim Rodzicom i Darczyńcom, dzięki Wam możemy znacząco poprawiać działanie szkoły, warunki nauki naszych dzieci oraz umilić im długie godziny spędzane w szkole.

            Jeszcze raz prosimy o dokonywanie wpłat na poczet Rady Rodziców gotówką lub na konto Rady Rodziców:

            49 8355 0009 0008 7418 2000 0001

          • IV RAJD ROWEROWY „Dla Niepodległej”

          • W niedzielę 06.11.2022 r. odbył się IV rajd rowerowy „Dla Niepodległej”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Słońsku, którego przesłaniem było upamiętnienie w aktywny i zdrowy sposób 104 rocznicy odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. W rajdzie wzięli udział uczniowie, rodzice i chętne osoby z terenu gminy. Z parku w Słońsku w 2 grupach wyruszyliśmy nad jezioro Radachowskie, dalej lasem do Ownic i Lemierzyc, gdzie pod wiatą koło leśniczówki zaplanowane było pieczenie kiełbasek. Na miejscu czekało na nas ognisko, ciasto, ciepła herbatka, kawa i kiełbaski. Oczywiście śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, po czym malowniczym wałem ruszyliśmy do Słońska.

            Pogoda dopisała nam w tym roku, niebo było bezchmurne i wszyscy ukończyliśmy rajd z uśmiechami na twarzach i nadzieją, że powtórzymy go za rok. Każdy uczestnik otrzymał mini flagę, a po zakończeniu rajdu dyplom uczestnictwa.

            Dziękujemy państwu Rejczakom za udostępnienie miejsca pod wiatą, przygotowanie ogniska i super towarzystwo.

            Organizatorzy

          • Laboratoria Przyszłości w szkole.

          • ​​​​​​​​​​​​​Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

            ​​​​​​​

            W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła uzyskała 131 400 złotych na zakup sprzętu i doposażenie pracowni technicznej i informatycznej.

            Dzięki pozyskanym funduszom  pracownie szkolne wzbogaciły się o :

            1. Pracownia techniczna – wiertarki, wkrętarki, piły taśmowe, szlifierki, nowe stoły warsztatowe, szafy, odkurzacz przemysłowy, narzędzia do majsterkowania, mikrokontrolery, elementy elektryczne
            2. Pracownia informatyczna – drukarka 3D
            3. Kącik krawiecki- maszyny do szycia, nożyce krawieckie, deska do prasowania
            4. Kącik kuchenny- tostery, gofrownice, garnki, robot wielofunkcyjny, komplety sztućców, zastawę stołową, deski, miski, wałki
            5. Kącik audio- wizualny- aparaty, gimbal, statyw, nagłośnienie, mikser
          • Uwaga!

          • 7 października

            Dzień Tabliczki Mnożenia

            Powtórz i bądź gotowy do odpowiedzi !!!

          • KONKURS FOTO KTO TO!

          • Wolontariat i Samorząd Szkolny zachęcają do udziału w Konkursie z okazji Dnia Edukacji Narodowej  

            Foto Kto To?

            W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły.                                                                      

            Zdjęcia z dzieciństwa przedstawiają nauczycieli oraz pracowników szkoły.  

            Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę konkursową imionami i nazwiskami pracowników szkoły, podpisać się i  przekazać dyżurującym wolontariuszom, p. Małgorzacie Dybka lub wrzucić do skrzynki konkursowej do dnia 12.10.2022r. do przerwy obiadowej.                                                           

             

            Nagrody czekają😊.

          • "Zabawa sztuką"

          • W ramach realizacji projektu "Zabawa sztuką" uczniowie spędzający czas w świetlicy szkolnej mają okazję doświadczyć sztuki. Jednym z zadań było stworzenie pracy plastycznej z użyciem farb, lecz za pomocą nietypowego narzędzia malarskiego. Dzieci wykorzystały do wykonania tego zadania: pióra, patyczki do uszu, druciak, sztuczne kwiaty oraz szczoteczkę do zębów.Innym razem uczniowie mieli za zadanie pokazać taniec do jednego z obrazów Edgara Degasa, który pasowałby do wybranej muzyki. Dzieci próbowały swoich sił w wykonaniu tańca do obrazu "Dwie tancerki" przy muzyce Tchaikowskiego. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

          • Uwaga

          • Nasza Szkoła w roku szkolnym 2022/2023 przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno- Społecznego "Każdy inny- wszyscy równi ". Głównym celem projektu jest rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji i akceptacji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

          • Obóz sportowo-rekreacyjny Bobrowice 2022

          •       W ostatni poniedziałek czerwca rozpoczęły się wakacje. Jak co roku w okresie wakacyjnym bierzemy udział w obozie sportowo-rekreacyjnym.

             

                 Tym razem zorganizowaliśmy ten obóz w pierwszym tygodniu wakacji na terenie naszego województwa w miejscowości Bobrowice.  W poniedziałek rano 47 zawodniczek i zawodników z UKS Słońsk i UKS Dwójka Kostrzyn nad Odrą wyruszyło autokarem do odległej o 100 km miejscowości, gdzie zastaliśmy przygotowane na przyjęcie naszych sportowców: szkołę, stołówkę,  halę sportową oraz boisko do piłki nożnej.

                 Na miejscu serdecznie przywitali nas gospodarze: wójt Gminy Bobrowice pan Wojciech Wąchała, pani dyrektor szkoły Magda Sulik oraz kierownik hali sportowej pan Jarosław Miś.

                  Po zakwaterowaniu udaliśmy się na obiad nasz pierwszy posiłek w nowym miejscu. Przytulna stołówka, bardzo dobre jedzenie i niezwykle miłe i sympatyczne kucharki uzupełniły pierwsze wrażenia z Bobrowic.

                 Podczas obozu ciężko trenowaliśmy pod okiem trenerów klubowych w 4 grupach: młodziczki, mini siatkówka UKS Słońsk, mini siatkówka UKS Dwójka i grupa piłkarzy. Doskonaliliśmy umiejętności techniczne i taktyczne, pracowaliśmy nad sprawnością ogólną i koordynację. Trenerzy zwracali dużą uwagę na umiejętność współpracy w grupie, na prawidłowe relacje oraz …. na porządek w pokojach, szatniach i na stołówce – rodzice te umiejętności możecie wykorzystać w domuJ.  Nie zabrakło też innych atrakcji: kąpiel w Bobrze, dyskoteka obozowa, mecz zawodniczki-trenerzy czy ognisko na stadionie miejscowego klubu przy akompaniamencie gitary trenera Seweryna.

                 W międzyczasie pożegnaliśmy naszych Mistrzów Województwa w kat. trójek siatkarskich udających się na Mistrzostwa Polski do Gliwic pod opieką trenera Łukasza Zimmermana i Obecnego Mistrza Polski Oldbojów w siatkówkę pana Dariusza Frybla. Życzyliśmy im powodzenia i obiecaliśmy trzymać za nich mocno kciuki.

                 Nasza przygoda w bardzo malowniczej miejscowości jaką są Bobrowice trwała do niedzieli. O godz. 12 w hali sportowej nastąpiło oficjalne podsumowanie pobytu przez kierownika obozu pana Dariusza Czarnego, który pochwalił wszystkich za ciężką pracę i wspaniałą atmosferę podczas obozu.  Następnie trenerzy: Paweł Bihuniak, Maciej Sikora i Seweryn Szczotko wręczyli pamiątkowe upominki wszystkim uczestnikom obozu.

                 Na zakończenie zaprosiliśmy również naszych gospodarzy: panią dyrektor Magdę  oraz kierownika hali pana Jarka, którym kierownik obozu wręczył  gadżety reklamowe naszej gminy  składając na ich ręce podziękowania dla wszystkich mieszkańców Bobrowic za bardzo miłą atmosferę oraz życzliwość z jaką spotykaliśmy się na każdym kroku i w każdym miejscu – w szkole,  hali, stołówce, stadionie, sklepie czy na ulicy.  Bobrowice dziękujemy bardzo.

                   Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za pracę i życzymy udanego wypoczynku. Do zobaczenia  na treningach.

             

            Kierownik obozu Dariusz Czarny

          • WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ...

          • W dniach 06.-08.06.2022 uczniowie z klas ósmych oraz kilkoro uczniów z innych klas wraz z opiekunami p. B. Budynkiewicz, p. P. Siembida oraz p. A. Korman uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

                 Naszą podróż zaczęliśmy od zwiedzania przepięknych ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej,  Muzeum Powstania Warszawskiego, Starego Miasta, Placu Defilad, Grobu Nieznanego Żołnierza oraz Placu Teatralnego. Następnego dnia udaliśmy się metrem na  Stadion Narodowy oraz wjechaliśmy windą na taras widokowy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Zwiedzaliśmy również  Park w Łazienkach, a w nim Belweder, Pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wodzie czy Pomarańczarnię. Ostatnim punktem były ciekawe lekcje muzealne w Wilanowie.

            Kierownik wycieczki - Joanna Bajerska

          • Noc bajek w Zespole Szkół w Słońsku

          •  

                   10 czerwca  dzieci z klas 0-V uczestniczyły w Nocy Bajek zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Słońsku. Celem imprezy była popularyzacja czytelnictwa rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów, integracja grupy.

            Grupa ponad 100 uczniów miała przyjemność nocowania w szkole oraz słuchania bajek czytanych przez p. dyrektora Dariusza Czarnego oraz przewodniczącą  samorządu szkolnego Adriannę Lipień.  Były także zabawy integracyjne, ruchowe, odgadywanie, z której bajki pochodzą rekwizyty. W czasie imprezy dzieci odgrywały scenkę czytaną przez nauczycielki z wiersza J. Tuwima „Rzepka” oraz samodzielnie czytały bajki.  Zajęcia były urozmaicone, był czas zabawy ruchowej, kolorowania bajkowych postaci, tańca oraz zajęcia  z pisarką p. Joanną Galant.  Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci były zainteresowane i chętnie brały udział w zajęciach.

            Dużym zainteresowaniem cieszyła się nocna ścieżka bajkowa. Było też ognisko z pysznymi kiełbaskami, a rano zdrowe śniadanko.  

            Rodzice również włączyli się w organizację imprezy, przygotowali smaczne, kolorowe i zdrowe kanapki dla dzieci, były nawet naleśniki, pierogi i domowe babeczki. Mieliśmy też owoce i inne smakołyki.

            Imprezę zaliczamy do udanych. Świadczyły o tym nieznikające z twarzy dzieci uśmiechy oraz liczne deklaracje uczniów, że będą czytały bajki, częściej odwiedzały bibliotekę oraz zachęcą rodziców do rodzinnego czytania.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację imprezy oraz sponsorom, dzięki którym mieliśmy napoje, owoce, artkuły spożywcze i środki na zakup potrzebnych artykułów.